Technologia Ogniw Paliwowych

Elektryczny Solaris Urbino 12 wyjechał na linię w Dreźnie

2015-06-22 09:40:31 Andrzej Kacprzak

Ogniwo paliwowe - obrazek

15.06.2015 r. w Dreźnie odbyła się prezentacja elektrycznego autobusu Solaris Urbino 12 electric. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości pojazd ładowany za pomocą pantografu rozpoczął swój pierwszy regularny kurs pasażerski. Zakup bezemisyjnego Urbino to początek inwestycji DVB w bateryjne środki transportu publicznego.

Na oficjalnej prezentacji elektrycznego Solarisa, poprzedzającej planowe kursy, pośród licznych gości obecni byli m.in. przedstawiciele Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej. Po kilkuminutowej demonstracji procesu ładowania za pośrednictwem pantografu, elektryczny pojazd wyruszył w trasę, podczas której pasażerowie mogli się przekonać o jego zaletach. Polski, ekologiczny autobus kursuje na linii numer 79, która łączy dzielnice Mickten oraz Übigau.

Drezno to kolejne niemieckie miasto, po ulicach którego kursują innowacyjne elektryczne Solarisy. Oprócz stolicy Saksonii w pełni bezemisyjne autobusy polskiego producenta można spotkać na ulicach Brunszwiku, Düsseldorfu oraz Hamburga, a wkrótce także w Berlinie oraz Oberhausen.

Źródło: www.solarisbus.com/a>

Ilość odsłon: 926
Ilość unikalnych odsłon: 536

Powrót na strone główną