Technologia Ogniw Paliwowych

Samochód to przyszłość bezpieczeństwa energetycznego

2016-10-14 09:53:13 Andrzej Kacprzak

Samochód napędzany ogniwami paliwowymi może w przyszłości stanowić ważny element bezpieczeństwa energetycznego i służyć jako źródło prądu dla innych pojazdów, a także dla domów i biur - przekonuje przedstawiciel Toyoty Takeo Moriai.
"Postrzegamy samochody przyszłości nie tylko jako środek transportu, ale także rodzaj generatora prądu dla społeczeństwa. Dzięki ogniwom paliwowym, które produkują energię elektryczną, będzie można nie tylko napędzać pojazd, ale także dzielić się prądem z innymi" - tłumaczył Moriai w kuluarach tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Paryżu.
"Obecne samochody są tylko środkiem transportu. Jednak proszę się zastanowić, ile dziennie korzysta się z auta - godzinę, dwie? Przez resztę czasu stoją na parkingach. Dlatego szukaliśmy dla nich nowych funkcji, korzystnych dla społeczeństwa. Stąd pomysł wykorzystania ogniw paliwowych nie tylko do napędzania samochodu, ale także do zasilania innych pojazdów i infrastruktury" - zaznaczył. Zwrócił jednak uwagę, że takie rozwiązania mają szansę wejść do powszechnego użycia dopiero za "10-15 lat".

Źródło: biznes.onet.pl

Ilość odsłon: 837
Ilość unikalnych odsłon: 361

Powrót na strone główną