Technologia Ogniw Paliwowych

Toyota i Shell chcą rozbudować sieć punktów tankowania wodoru w Kalifornii

2017-03-15 08:19:17 Andrzej Kacprzak

Ogniwo paliwowe - obrazek

Toyota i Shell starają się o dotację 16 milionów dolarów w programie grantowym władz Kalifornii na budowę 7 stacji tankowania wodoru. Obecnie w całym stanie działa około 25 takich punktów.

W lutym 2017 roku Komisja Energii Kalifornii (CEC) uruchomiła program grantowy NOPA wspierający rozbudowę infrastruktury tankowania wodoru. Toyota i Shell złożyły wniosek o dotację na instalację dystrybutorów wodoru na 7 stacjach paliw Shella w tym stanie. Partnerzy wnioskują o kwotę 16 362 500 dolarów. Obecnie Shell zarządza 2 stacjami tankowania wodoru w Los Angeles.

"Stworzenie łatwo dostępnej, niezawodnej i wygodnej sieci tankowania wodoru to klucz do wprowadzenia samochodów na ogniwa paliwowe do głównego nurtu motoryzacji" - powiedział Craig Scott, manager ds. zaawansowanych technologii w Toyota Motor North America. - "Dzięki doświadczeniu i znaczących zasobach naszego partnera infrastruktura wodorowa w Kalifornii zostanie znacząco wzmocniona. Współpraca Toyoty i firmy Shell zbliży nas do stworzenia społeczeństwa opartego na wodorze".

Czytaj więcej na: biznes.newseria.pl

Ilość odsłon: 1783
Ilość unikalnych odsłon: 509

Powrót na strone główną