Technologia Ogniw Paliwowych

Toyota FC Bus na ogniwa paliwowe już kursuje

2017-03-15 08:30:24 Andrzej Kacprzak

Ogniwo paliwowe - obrazek

Toyota dostarczyła pierwszy autobus FC Bus, zakupiony przez Biuro Transportu Rządu Metropolitalnego Tokio. Drugi taki pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi zostanie przekazany jeszcze w tym miesiącu. Nowe autobusy już w marcu zaczną wozić pasażerów autobusów miejskich w Tokio.

Toyota planuje wyposażenie sieci transportu miejskiego w stolicy Japonii w ponad 100 autobusów wodorowych jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2020 roku. Stopniowe udostępnianie coraz większej liczby tych pojazdów mieszkańcom miasta ma na celu zwiększanie wśród Japończyków świadomości na temat technologii wodorowych ogniw paliwowych.

Autobus jest wyposażony także w system zasilania zewnętrznych odbiorników o maksymalnej mocy 9 kW, dostarczający do 235 kWh energii. Dzięki temu FC Bus może służyć m.in. za źródło prądu podczas katastrof naturalnych, np. do zasilania centrów ewakuacji w szkolnych salach gimnastycznych. Ogniwa paliwowe w autobusach mogą też w razie potrzeby wspierać zaopatrzenie gospodarstw domowych w prąd.

Źródło: www.motoryzacja.interia.pl

Ilość odsłon: 3059
Ilość unikalnych odsłon: 1318

Powrót na strone główną