Technologia Ogniw Paliwowych

O innowacjach w zarządzaniu systemami energetycznymi w Poznaniu

2009-11-22 11:20:44 Andrzej Kacprzak

Promocji innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania systemami energetycznymi (EMS) będzie poświęcona konferencja naukowa "Opportunities of Innovation in Energy Efficiency Field", która odbędzie się 25 listopada podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2009 w Poznaniu. Impreza organizowana jest przez firmę TECHIN, w ramach projektu GENESYS finansowanego z 7. Programu Ramowego.

Celem projektu GENESYS jest prowadzenie działań wspierających świadomość i rozpowszechnianie rzeczywistych wyników badań z zakresu systemów zarządzania energią na arenie międzynarodowej: w Europie, Indiach i USA. Projekt ma pomóc w opracowaniu mechanizmów optymalizujących zużycie energii i w przygotowaniu wskazówek dla nowych zastosowań technologii ICT.

GENESYS skupia przede wszystkim na sposobach oszczędzania energii, z którymi mamy do czynienia w przypadku np.: inteligentnych budynków, paneli słonecznych, ogniw paliwowych i wodorowych, energii odnawialnej i systemów monitorowania zrównoważonego rozwoju energetycznego.

Podczas konferencji europejscy oraz polscy eksperci będą mówili o sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych stosowanych w przemyśle energetycznym (ICT4EE). Odbędą się także indywidualne spotkania polskich naukowców i przedsiębiorców z ekspertami europejskimi, co ma pozwolić m.in. na nawiązanie współpracy w realizacji projektów.

Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie: www.techin.pl

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Ilość odsłon: 1984
Ilość unikalnych odsłon: 931

Powrót na strone główną