Technologia Ogniw Paliwowych

Na targach motoryzacyjnych Seoul Motor Show 2011 firma Hyundai zaprezentowała samochód nowej generacji - sedana FCEV "Blue2" Concept

2011-04-13 21:34:03 Andrzej Kacprzak, Łukasz Kalinka

Ogniwo paliwowe - obrazek

Firma Hyundai przedstawiła swój najnowszy prototyp ekologicznego pojazdu Blue2 (czyt. "Blue square"). Jest to pierwszy w stylu sedana samochód tej firmy na ogniwa paliwowe (Fuel Cell Electric Vehicle - FCEV) zasilany wodorem. Nazwa "Blue2" to połączenie nazwy ekologicznej linii Hyundaia "Blue Drive" oraz cyfry "2" z symbolu wodoru - H2.

Chcąc uzyskać przodownictwo na rynku FCEV, Blue2 wyposażono w system ogniw paliwowych zapewniającym moc 90kW (1,65kW/L) i spalanie 34,9km/L. Blue2 odznacza się sportowym i luksusowym stylem oraz kombinacją futurystycznych wzorów i ekologicznej funkcjonalności. Jest wyposażony w opony o niskim oporze i aluminiowe felgi, które mają na celu poprawę osiągów aerodynamicznych, podczas gdy, futurystyczny wygląd wnętrza osiągnięto przy użyciu nowych, ekologicznych materiałów.

Koncern przedstawił również swój pierwszy pojazd z napędem hybrydowym - Sonatę Hybrid, przeznaczoną na rodzimy rynek. Co najważniejsze, Hyundai przyjął również nowy kierunek dla swojej marki, "New Thinking. New Possibilities." (Nowe myślenie. Nowe możliwości), i dlatego na całym swoim stanowisku, zorientowanym na klienta, pokazywał zabawne i nowatorskie technologie przyszłości.

Źródło: FuelCellsWorks.com

Ilość odsłon: 1730
Ilość unikalnych odsłon: 891

Powrót na strone główną