Technologia Ogniw Paliwowych

F-cell 2011: Zastosowania mobilne - ogniwa paliwowe i baterie poruszające przyszłość

2011-04-22 15:20:29 Andrzej Kacprzak, Łukasz Kalinka

Ogniwo paliwowe - obrazek

W dniach 26 i 27 września 2011 w Stuttgarcie odbędzie się międzynarodowe spotkanie dotyczące technologii ogniw paliwowych. Forum ogniw paliwowych f-cell wraz z kongresami oraz targami będzie po raz kolejny platformą umożliwiającą spotkania oraz wymianę informacji i doświadczeń z branży.

Głównym tematem f-cell w 2011 będzie wykorzystanie ogniw paliwowych w zastosowaniach mobilnych. Sympozjum i targi skupią się również na zasilaniu pojazdów bateriami elektrycznymi. Mottem będzie: "Mobile applications - fuel cells and batteries moving the future" - Zastosowania mobilne - ogniwa paliwowe i baterie poruszające przyszłość. Obecnie wielu producentów samochodów inwestuje w obie technologie, które uzupełniają się wzajemnie. Bazując na elektromobilnym modelu regionu, Stuttgart ma w przyszłości odgrywać ważną rolę w zakresie nowych technologii napędowych. "f-cell pomaga nam wzmocnić swoją pozycję na elektomobilnej mapie świata." twierdzi Dr. Walter Rogg, dyrektor zarządzający Wirtschaftsförderung Region Stuttgart GmbH (WRS - Region Rozwoju Gospodarczego Stuttgartu). "Już wkrótce samochody napędzane wodorem pojawią się na naszych drogach - jest to plan, który się sprawdzi wyłącznie wtedy, gdy będziemy w tym czasie posiadać odpowiednie stacje do tankowania. Dlatego infrastrukturze i produkcji wodoru przydzielono osobny temat na forum" dodaje Peter Sauber.

Innym poruszanym podczas targów tematem będzie stacjonarne wykorzystanie ogniw paliwowych do zasilania budynków. Nie zabraknie również tematów związanych z produktami specjalnymi i niszowymi. "Szczególnie cieszę się, że - poza pierwszymi dostępnymi komercyjnie urządzeniami - rozmawiamy również o rynku i wzroście możliwości rynkowych," powiedział Peter Sauber, który wrócił z największych w świecie targów ogniw paliwowych, FC Expo w Japonii, gdzie organizował niemieckie stanowisko. Ma on nadzieję, że wszyscy japońscy prelegenci i partnerzy f-cell, mają się dobrze i będą mieć możliwość przybycia we wrześniu do Stuttgartu.

Źródło: FuelCellsWorks.com

Ilość odsłon: 1591
Ilość unikalnych odsłon: 830

Powrót na strone główną