Technologia Ogniw Paliwowych

Honda planuje budowę infrastruktury wodorowej w ramach projektu "Wodorowa Autostrada"

2011-05-21 11:35:42 Łukasz Kalinka

Ogniwo paliwowe - obrazek

Pompa wodorowa nowej generacji ma zostać zbudowana w fabryce Hondy - może to utorować drogę dla technologii, które powstaną w przyszłości.

Angielskie miasto Swindon otrzymało dotację w wysokości £250,000 z South West England Regional Development Agency na budowę ultranowoczesnej stacji paliw w fabryce samochodów Hondy.

Projekt nazwany Hydrogen Highway (Autostrada wodorowa), jest ofertą mającą zachęcić koncern Hondy do badań i rozwoju nad samochodami napędzanymi wodorem w Swindon.

Samochody wodorowe nie używają ani benzyny ani oleju napędowego, produkują wodę zamiast dwutlenku węgla i szkodliwych substancji chemicznych.

Bill Cotton, dyrektor rozwoju gospodarczego Swindon, powiedział: "Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na technologię wodorowych ogniw paliwowych."

"Honda jest jedną z kilku firm na świecie produkujących pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Na chwilę obecną jest niewiele takich samochodów".

"Chcemy zachęcić koncern do wprowadzenia ich w Wielkiej Brytanii i rozwinąć tą technologię właśnie tu".

"W tej chwili samochody te są niezwykle rzadkie i stanowią pewien rodzaj eksperymentu. Częściowo projekt ten ma zwiększyć popyt na takie pojazdy".

"Jest to na dłuższą metę naprawdę mała inwestycja, mam nadzieję, że uda nam się choć trochę rozwinąć tego typu produkty w Swindon".

Miejmy nadzieję, że tego typu inicjatywy będą również przykładem dla polskich miast i gmin.

Źródło: FuelCellsWorks.com

Ilość odsłon: 1566
Ilość unikalnych odsłon: 866

Powrót na strone główną