Technologia Ogniw Paliwowych

Targi motoryzacyjne w Genewie: ponad 120 nowych modeli samochodów

2016-03-02 08:28:08 Andrzej Kacprzak

Ogniwo paliwowe - obrazek

Ponad 120 nowych modeli samochodów z całego świata zostanie zaprezentowanych podczas 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Wśród premier są m.in. nowe pojazdy hybrydowe, wodorowe i elektryczne. Pokazywano także pojazdy autonomiczne.

Podczas pierwszego dnia prasowego targów w poniedziałek światową premierę miał m.in. Hyundai Ioniq, który będzie dostępny z trzema silnikami: hybrydowym, hybrydą typu plug-in oraz elektrycznym. Lexus pokazał po raz pierwszy na świecie hybrydę LC500h, a swą europejską premierę miał koncepcyjny samochód na ogniwa paliwowe LF-FC. Toyota premierowo zaprezentowała hybrydowego SUV-a: model C-HR.

Po raz pierwszy w Europie Mitsubishi pokazało model o napędzie elektrycznym - eX Concept. Nissan zaprezentował auto koncepcyjne z silnikiem elektrycznym, które charakteryzuje możliwość jazdy autonomicznej. To był pierwszy europejski pokaz IDS Concept. W Genewie po raz pierwszy w Europie pokazano też Teslę Model X - elektrycznego SUV-a z podnoszonymi drzwiami i funkcjami jazdy autonomicznej. Swą europejską premierę miało też Volvo S90, które pokazano także w wersji z hybrydą typu plug-in.

Źródło: www.polskieradio.pl/a>

Ilość odsłon: 902
Ilość unikalnych odsłon: 471

Powrót na strone główną